Bernský salašnický 


PROFormance - reference

Plemeno: Bernský salašnický
Název chovatelské stanice: od Barokní sýpky
Majitelka: Bc. Daniela Bukovská
Počet psů: 2 fenky
Adresa: Klatovská 56, 320 00 Plzeň – Litice
Telefon: 603 538 950
Mailová adresa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www stránky www.zoofarma.cz      Jsem chovatelkou krásného plemene bernský salašnický pes. Vlastním dvě feny. Pro chov „berňáků“ jsem se rozhodla pro jejich impozantní vzhled, věrnou a přátelskou povahu.

      Psi mě provází životem již 15 let. V počátcích jsem jako mnoho jiných chovatelů krmila vařenou stravou. Pro složitost dodržení správného poměru živin jsem se více začala zajímat o suché krmení. Na trhu však byl pouze omezený výběr a nedostatek informací o složení krmiv. Na doporučení některých chovatelů jsem zvolila určitý druh krmiva, které, jak se později ukázalo, bylo velmi nekvalitní. Tehdy jsem vlastnila krásnou fenu zlatého retrívra, která bohužel zemřela v pouhých 6ti letech na akutní selhání ledvin v důsledku „nekvalitního krmení“.

      To mě vyburcovalo a obě fenky bernského salašnického psa jsem krmila po celý růst krmivem z tzv. Superprémiové řady. Protože chovám psy velkého plemene je pro mě také velmi důležité, aby krmení obsahovalo tzv. kloubní výživu (glukosamin, chondroitin). Psi ale postupně přestali tuto stravu ochotně přijímat, a tak jsem po ukončení růstu zkusila přejít na tzv. „prémiovou řadu“. Po krátké době se ale výrazně zhoršila kvalita srsti, ztratil se lesk a celková kondice psů se zhoršovala.

      Intenzivně jsem hledala „superprémiové krmení“, které by mým psům chutnalo. Bylo mi doporučeno PROFormance a již po krátké době jsem viděla úžasný rozdíl v kondici psů. Vrátil se jim krásný lesk srsti a energie z nich jen vyzařuje. S chutí krmivo také přijímají. Optimální množství i poměr živin, přítomnost glukosaminu a chondoitinu mě utvrdilo v mém správném rozhodnutí – vyhrálo krmení PROFormance.

      Právě nyní mám vrh štěňat. Po celou dobu březosti fena zůstala v dokonalé kondici a i během tohoto energeticky náročného období, jako je kojení štěňat, zůstává stále ve výborné formě. Pro mě je zdraví mých miláčků to nejdůležitější, a proto mohu krmení PROFormance jen vřele doporučit.

      Po roce krmení mohu s čistým svědomím konstatovat, že kvalita srsti se výrazně zlepšila – je krásně lesklá a snadněji se udržuje. Uvítala jsem také možnost z měny příchutí, jelikož miláčci nevydrží dlouho u jedné chuti a proto obměna kuřecího za jehněčí přijde občas vhod!

      Začínající chovatele bych ráda upozornila, ať si s výběrem krmiva dají práci a i přes doporučení, si nabízené krmivo (složení) řádně prostudují. Zkušeným chovatelům bych ráda doporučila, ať si prověří stávající krmivo a v případě, že mají „problémy“ s kvalitou srsti podobné, jako jsem měla já, ať vyzkouší krmivo PROFormance a sami zhodnotí jeho kvalitu!

      V Liticích 05.05.2006                    Daniela Bukovská